Skip to main content

Sommige kinderen hebben moeite met het vak rekenen op school en het omgaan met getallen. Hun ouders willen graag helpen maar weten niet goed hoe ze dat kunnen doen. Of ze vinden het zelf lastig om te rekenen. Als de leerkracht op school merkt dat kinderen en/of hun ouders rekenen lastig vinden, kan de leerkracht helpen. Maar hoe kan de leerkracht dat het beste doen? En wat hebben ouders nodig om hun kind te helpen?

Bron

Dit onderzoek bestaat uit:

  1. Een literatuurstudie en gesprekken met experts.
  2. Het opstellen van een handleiding met manieren om een educatief thuismilieu op het gebied van gecijferdheid te kunnen versterken.
  3. Het ontwikkelen van een gespreksleidraad die gebruikt kan worden om het gesprek te voeren met ouders en kinderen.
  4. Het ontwikkelen en geven van een workshop aan leerkrachten.
  5. Het verzorgen van ouderavonden om de ondersteuningsbehoeften te achterhalen en input op te halen om de producten verder te verbeteren.

De bevindingen van het onderzoek en alle producten kan je vinden op de website: www.rekentrein.nl.

Gezin en preventie Rekenen Onderzoek Vrijwilligers Sociaal domein
Terug naar boven

Op de hoogte blijven?

Heb je interesse in meer informatie over basisvaardigheden? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.