Kennismaken met Afke van der Horst
Naam: Afke van der Horst
Functie: Directeur CBCT
Actief in regio/landelijk: Landelijk
Actief als: Organisatie
Betrokken bij: CBCT
Website Certificeringsorganisatie.nl
Wat motiveert je om aan de slag te gaan met basisvaardigheden?
Sinds half juni ben ik directeur van CBCT, de certificeerder voor bibliotheken, cultuurorganisaties én taalhuizen. Basisvaardigheden zijn dus een onderdeel van mijn werkgebied. Het is een onderwerp waar we als maatschappij echt een flinke klus te klaren hebben. Het is voor een samenleving zo belangrijk dat iedereen kan meedoen, dat is de basis van onze democratie.
Wat is je grootste struikelblok / uitdaging geweest?
Voor kleine zelfstandige taalhuizen kan certificering best een uitdaging zijn. Het is veel werk en medewerkers vinden het soms spannend. Toch is certificering juist voor deze taalhuizen heel waardevol. Het helpt bij kwaliteitsbewaking en ontwikkeling. En het auditrapport kan ook echt helpen in gesprekken met de gemeente.
Wat was voor jou een bijzonder moment?
In mijn eerste werkweek als directeur van CBCT mocht ik naar de uitreiking van de Taalheldenprijs. Dat vond ik een heel bijzonder moment. Ik was geraakt door de verhalen van de taalhelden én door de inzet van alle vrijwilligers.
Heb je een droom die je nog graag zou willen verwezenlijken? Welke is dat? Wat heb je daarvoor nodig?
Vanuit CBCT willen we bijdragen aan de ontwikkeling van de taalhuizen en daarmee aan de basisvaardigheden. Certificering is bijvoorbeeld een belangrijk instrument om de impact van de taalhuizen zichtbaar te maken. We kunnen laten zien hoe de taalhuizen bijdragen aan leesbevordering, basisvaardigheden, een inclusieve samenleving.
Welke tip wil je anderen meegeven?
De taalhuizen zijn goed op weg. Het is belangrijk dat we dat met elkaar zichtbaar maken en ons blijven inzetten voor de ontwikkeling van de taalhuizen.