Skip to main content

Allart van der Woude schreef een belangrijk artikel in De Groene Amsterdammer over het bereiken van NT1’ers, de doelgroep Nederlandstaligen die moeite heeft met basisvaardigheden. Ondanks de inspanningen van Taalhuizen en vele partners in het veld, wordt deze groep onvoldoende bereikt.

Bron

De oorzaken? Het artikel benoemt onder andere de vrijblijvendheid in de aanpak, personeelsverloop en, onzekere financiering. En Maar ook gebrek aan sturing, toezicht en controle. De overheid kan meer doen, door de opdracht landelijk en lokaal scherper neer te zetten en te faciliteren. En organisaties in elke gemeente kunnen lokaal nog meer bijdragen, door in te zetten op herkennen en doorverwijzen van deze doelgroep.

Want elke keer dat een van deze inwoners zich meldt bij een loket of balie, is een uitgelezen kans om diegene tot taalles of ander aanbod te verleiden. Bijvoorbeeld via het UWV; laaggeletterden zijn oververtegenwoordigd onder bijstandsgerechtigden. Maar ook een wijkteam, huisarts of voedselbank kan inwoners doorverwijzen.  De schakel daarbij is vaak het Taalhuis. Daar zitten mensen die weten welk aanbod er is in de buurt en kunnen zorgen voor een warme doorverwijzing. 

Educatie Lezen en schrijven Onderzoek Gemeente Sociaal domein Docenten Taalhuisprofessionals
Terug naar boven

Op de hoogte blijven?

Heb je interesse in meer informatie over basisvaardigheden? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.