Skip to main content

Stichting Alfabeter heeft als doel laaggeletterde volwassenen te helpen. Zodat zij beter kunnen meedoen in de samenleving.

Bron

Wat is het?

Alfabeter is een stichting adviseert aan overheid en organisaties, en daarnaast oefenmateriaal aanbiedt via haar website. Het oefenmateriaal is geschikt voor volwassenen die moeite hebben met lezen, schrijven en rekenen. 

Met het oefenmateriaal kan men zelfstandig aan de slag om de vaardigheden te verbeteren. Het materiaal is laagdrempelig, makkelijk te bedienen en op maat gemaakt voor de doelgroep. 

Voor wie is het?

Alfabeter is geschikt voor NT1- en NT2-deelnemers.   Wil je het gebruiken voor anderstaligen? Dan moeten zij eenvoudige instructies in het Nederlands kunnen verstaan.

Waaruit bestaat het?

Op de website staan 8 vaardigheden waar je uit kunt kiezen om te oefenen. Het zijn: letters, lezen, schrijven, netnieuws, rekenen, spreekwoorden en quiz. Bij alle vaardigheden wordt geoefend met alledaagse, herkenbare situaties. Ook vind je op de website handleidingen voor docenten / begeleiders. 

Hoe gebruik je het?

Iedereen kan een gratis account aanmaken en zelf oefeningen gaan maken of filmpjes bekijken. 

Hoe kom je eraan?

Alle programma’s zijn gratis voor het gebruik thuis. Vooraf moet iedereen zich één keer registreren. Om te registreren ga je naar de website: https://www.alfabeter.eu/v2/ 

Taal Rekenen NT1 NT2 Alle niveaus Digitaal
Terug naar boven

Op de hoogte blijven?

Heb je interesse in meer informatie over basisvaardigheden? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.